Speciální základní škola, mateřská škola a praktická škola Ústí nad Orlicí

26.09.2018 Ozdravný pobyt v Bolešíně na Vysočině

 

 Ve dnech 17. - 21. září proběhl pobyt starších žáků na Vysočině. 21 žáků bylo ubytováno v Bolešíně v penzionu U Šikulů, který vynikal nejen ubytováním, ale i výbornou kuchyní. 
     Bolešín je malá vesnička s asi 80 obyvateli. Až na horší dopravní dostupnost - autobus sem zajížděl jen několikrát za den - takový malý ráj na zemi. Alespoň v době, kdy jsme měli to štěstí tu být my. Stromy při cestách obalené ovocem - jablka, hrušky, švestky, všeho hojně. Také jsme téměř zakopávali o houby.
     I přes vyšší teploty (nádherné babí léto) se nám podařilo za pobyt našlapat 50 km. A to v terénu, kde byl samý kopec. Na Vysočině opravdu rovinky nenajdete. Zaslouženou odměnou po túrách se pro odvážlivce stal venkovní bazén, který byl součástí penzionu.
     Poděkování patří všem, kteří se postarali o to, aby se tento nádherný pobyt mohl uskutečnit. V neposlední řadě i pánům učitelům za "zkratky".  NS

Fotogalerie Ozdravný pobyt 2018

obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek

zpět na aktuality

Aktuality