Speciální základní škola, mateřská škola a praktická škola Ústí nad Orlicí

14.11.2017 Úspěšný podzim SO UNO

Úspěšný podzim SO UNO při SpZŠ, MŠ a PrŠ Ústí nad Orlicí, z.s.

V září se někteří členové účastnili podzimního Přechodu Jizerských hor. Během dvou dnů zdolali spolu s kamarády z dalších republikových oddílů významné turistické cíle na Jizerce – např. Pytlácké kameny a Jizeru.

V říjnu závodili na MČR horských kol ve Srubech. Jakub Kopeček tady zvítězil v časovce i na okruhu. Stal se tak absolutním vítězem z celkového počtu 21 závodníků v kategorii juniorů a mužů.

Velmi úspěšní byli již tradičně stolní tenisté. V regionální soutěži zvítězil Lukáš Schauer. Pavel Richter byl druhý, oba úspěšní účastníci MS v Hradci Králové. Pěkné umístění si přivezla Nela Vargová v kategorii juniorek - byla třetí. Žáci  Lukáš Jiruf na 3.místě a Matěj Strnad na místě druhém.

V druhém listopadovém týdnu se stal Pavel Richter mistrem ČR, Lukáš Schauer byl druhý. Vyhráli spolu i čtyřhru. V kategorii žáků opět zazářili  Matěj Strnad na 2 .místě a Lukáš Jiruf na místě třetím.

Plavce čeká po pravidelných pondělních trénincích ještě v prosinci soutěž „Vánoční kapřík“ v Trutnově, kde se stali  již v minulých dvou letech favority.

SO UNO zorganizoval ve dnech 3.-5.11. pro úspěšné sportovce soustředění na Pomezních Boudách v Krkonoších. Na víkendovém pobytu trénovali v tělocvičně a v posilovně Lyžařského střediska Skimu a na bowlingu. Zdolali turistickou túru na Jelenku. Největší odměnou však byly nádherné výhledy ze Sněžky.

Děkujeme sportovcům za příkladnou reprezentaci a vzorné chování na soutěžích, závodech a na všech výjezdech oddílu. Děkujeme touto cestou i trenérům, kteří jsou ochotni ve volných dnech věnovat žactvu nadstandardní péči.

Poděkování náleží i ČSMPS a Městu Ústí nad Orlicí za finanční podporu sportu zdravotně postižených sportovců.

                                Mgr.Hana Kapounová

zpět na aktuality

Aktuality