Speciální základní škola, mateřská škola a praktická škola Ústí nad Orlicí

13.11.2017 Naši bývalí žáci na MS!

Naši bývalí žáci na MS!
-----------------------------
Po skvělém úspěchu a zisku zlaté medaile na 18. ročníku Přeboru východních Čech 11.října t. r. se absolvent naší školy a hráč Sportovního oddílu UNO při Spec. ZŠ, MŠ a PrŠ  Lukáš Schauer nominoval se svým reprezentačním kolegou a bývalým spolužákem Pavlem Richterem na vysoce prestižní sportovní akci - Mistrovství světa ve stolním tenisu mentálně postižených sportovců. Tento vrcholný podnik se konal v Hradci Králové za podpory Českého svazu mentálně postižených sportovců od 22. do 28. října 2017 za účasti více než šedesáti reprezentantů ze třinácti zemí čtyř kontinentů naší planety.
   Oba bývalí žáci a členové našeho sportovního oddílu zanechali na mistrovství velice příznivý dojem. V soutěži národních týmů obsadila i jejich zásluhou naše reprezentace třetí místo za vítěznou Francií a stříbrným týmem z Hong Kongu.

A dalšího výrazného úspěchu dosáhli tenisté Lukáš a Pavel  na XXV. Mistrovství České republiky 8. a 9. listopadu v Hradci Králové. Poté, co společně zvítězili ve čtyřhře, se střetli ve finále jednotlivců v nejsilnější kategorii "MUŽI A" coby soupeři o mistrovský titul. Zde  byl momentálně  šťastnějším Pavel Richter, který zvítězil nad Lukášem Schauerem v dramatické pětisetové bitvě 3:2. Třetí na tomto jubilejním Mistrovství skončil  další reprezentant ČR Jan Pokuta z Valašského Meziříčí.

Závěrem lze konstatovat, že letošní sezóna se oběma hráčům stolního tenisu Sportovního oddílu UNO při Speciální ZŠ nadmíru vydařila.  J.Ch.