Speciální základní škola, mateřská škola a praktická škola Ústí nad Orlicí

06.10.2017 Ozdravný pobyt Harrachov 2017

Letošní ozdravný pobyt mladších žáků proběhl v tomto školním roce opět v Harrachově v Krkonoších. Krkonoše jsou nádherné hory s překrásnou přírodou a říká se, že je v nich voda vzácná. My jsme měli to štěstí, že jsme si jí užili až až. Pršelo nám téměř každý den. To nás však neodradilo od pobytu v přírodě a na zdravém horském vzduchu.

Pobyt začal zastávkou v Janských Lázních, kde jsme prozkoumali Stezku do korun stromů. Všichni jsme vylezli až na samý vrchol a odměnou nám byl překrásný výhled do krajiny. Někteří odvážlivci se odměnili též sjezdem v nekonečně dlouhém tobogánu až dolů ke kořenům.

Každý den jsme vyráželi na kratší i delší výlety v okolí Harrachova. Hned v úterý jsme šli k Mumlavským vodopádům. Podzimní les nás obklopoval svými zlatavými barvami, vůní hub a Mumlavský vodopád šuměním masy vody, která se předvedla jako nezkrotný živel burácející v obřích čertových hrncích.

Harrachov jsme prochodili křížem krážem celý od sklárny, přes skokanské můstky až po lesnické muzeum. Bobovou dráhu jsme dokonce i vyzkoušeli!

Nejnáročnější výšlap jsme absolvovali ve středu, kdy jsme putovali proti proudu řeky Kamenice kolem neméně nádherných Kamenických deskových vodopádů až pod vrchol Jakšín. Tůra to byla náročná, ale i tak ji zvládly naposto všechny naše děti. Byl to obdivuhodný výkon.

Za turistické výkony během celého pobytu dostaly děti sladké medaile na čtvrteční diskotéce, která byla oslavou celého pobytu. A oslavovali jsme na ní dokonce i dvoje narozeniny!

Ubytovaní jsme byli ve velmi přívětivém hotelu Šedý Vlk v samém centru Harrachova. Výhled okny směřoval přímo na Čertovu horu a skokanské můstky. Pan kuchař nám připravil mnoho dobrot, děti si pochutnaly třeba na výborném kuřeti, rizotu, houbovém guláši, sekané pečeni, špagetách... a nakonac také na kopečku zmrzliny!

Přínos ozdravných pobytů nespočívá jen v pobytu a pohybu ve zdravé a čisté přírodě, která má příznivý vliv na lidské zdraví. Přínos sledujeme také v oblasti chování dětí. Na pobytu se totiž děti také učí. Učí se takovým vědomostem a dovednostem, na které není čas a prostor ve škole. Navazují nová kamarádství, poznávají se, učí se spolu komunikovat a třeba si i pomáhat... Děti se zde také velmi zdokonalují v samostatnosti v sebeobsluze (oblékání, stolování, hygiena atd.).

Všem se nám na pobytu velmi líbilo a moc se už teď těšíme na další!!! VF 

Fotogalerie Harrachov 2017

obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek obrázek

zpět na aktuality

Aktuality